Akademia Magii

Twój list z Hogwartu przechwyciło Ministerstwo Magii? Nie martw się, nie Ty jeden zostałeś tak skrzywdzony. My też, dlatego właśnie istnieje ta strona...

Ogłoszenie

Witam wszystkich w Akademii Magii, miejscu, gdzie zapomnicie o mugolach i będziecie mogli nawiązać nowe, czarodziejskie przyjaźnie! Zanim jednak tak się stanie, proszę wszystkich nowych użytkowników o zapoznanie się z tematem WAŻNE. Znajdziecie tam regulamin oraz inne pomocne informacje :)

#1 2013-07-09 10:58:51

 Książę Półkrwi

Wielki Wódz

Skąd: Warszawa/Jaktorów
Zarejestrowany: 2013-07-08
Posty: 70
Punktów :   

Regulamin gry klimatycznej

Większość z Was wie, jak wygląda gra RPG, jednak i tak objaśnię kilka spraw, zanim przejdę do zakazów

Więc, wymyślacie własną postać, czarodzieja, młodego bądź dorosłego. Zanim zaczniecie grać, musicie wypełnić Kartę Postaci, której wzór już niedługo ukaże się w osobnej kategorii. Tam zakładacie własny wątek, opatrzony imieniem i nazwiskiem postaci. Admin albo moderator przeczytają Wasze wypociny, albo zaakceptują, albo zwrócą uwagę co jest źle - wszelkie niezgodności, bądź pominięte pola. Gdy KP Waszych postaci zostanie zaakceptowane, możecie już swobodnie poruszać się w naszym świecie.

Piszcie najlepiej w 3. osobie liczby pojedynczej.

Pojedynki. Nie możecie zabić przeciwnika, możecie co najwyżej zranić (o stopniu zranienia decyduje przeciwnik), np.

USER1: Purpurowa strzała wąskiego strumienia chyba trafiła ją gdzieś w brzuch.
USER2: Poczuła ciepło w brzuchu, rana była całkiem spora, lecz nadal potrafiła utrzymać się na nogach.

Nie chcę jednak, żebyście robili z Waszych postaci jakieś super hero, wychodzicie zwycięsko z każdego pojedynku, znacie każde zaklęcie i wszystko wiecie. Wtedy nie jest tak fajnie

Związki. Jeżeli chcecie np. chodzić z postacią, którą nikt nie kieruje, proszę bardzo. Jeżeli chcecie chodzić z postacią aktywną, musicie się dogadać z kierującym tą postacią, podobnie jeżeli chodzi o zerwanie.

Śmierć. Możecie uśmiercić kogoś tylko i wyłącznie, jeżeli zgodzi się na to osoba kierująca owym kimś. Możecie również zabić sami siebie, i od Was zależy, czy powrócicie jako duchy, czy pójdziecie dalej.
Jeżeli jednak będziecie chcieli uśmiercić postać, którą nikt nie kieruje (np. "Szedł ulicą, a po drodze zabił jakieś dziecko"), nie ma przeszkód.

Jeżeli w ciągu fabuły okaże się, że dla kontynuowania przygody Waszych postaci potrzebne jest nowe miejsce, które nie jest stworzone, najpierw zapytajcie się o zgodę admina bądź moderatora (Prywatne Wiadomości, jeżeli natomiast chcecie, by sprawa poszła szybciej, polecam GG bądź Skype'a). Wtedy opiszecie dane miejsce i zostanie ono dołączone do klimatu.

Wasze posty w klimacie powinny być w miarę rozbudowane, może krótki opis miejsca, bądź przemyślenia bohatera?

Teraz sprawy trochę nieregulaminowe, lecz równie ważne i zawiłe.

DOMY

O domach w naszej szkole napiszę w innym dziale. Musicie jednak wiedzieć, że są trzy. Jeżeli chcecie być uczniem, musicie spotkać się z Tiarą Przydziału. Zapewne niedługo pojawi się formularz, który wypełnicie i wyślecie do admina bądź moderatora i poczekacie na przydział.
Każdy dom ma (a raczej dopiero będzie miał) swoje dormitorium, dostępne tylko dla uczniów owego domu. Nikt inny tam wejść nie może, jednak jeżeli wejdzie tam jakiś gościu, który zasady ma w dupie prosto mówiąc, zignorujcie go, admin bądź moderator usuną jego post, a takie oto złamanie regulaminu grozi banem.
Chyba, że ktoś ukartował to zdarzenie, nie przyszedł tam trollować, lecz w ważnej, konkretnej sprawie, w przebraniu i planował to dużo czasu, to spoko, droga wolna.

ZAWODY

a) Nauczyciele w Akademii Magii

Na razie kto pierwszy ten lepszy. Jeżeli chcesz być nauczycielem zielarstwa, a ta posada nie jest zajęta, to napisz do admina/moderatora przed napisaniem KP. Jeżeli zgodzi się, gratulacje, masz przywileje nauczyciela. Możesz dodawać i odejmować punkty, siedzisz przy stole z innymi nauczycielami, masz własną komnatę i czasem pełnisz nocny patrol. Nie prowadzisz jednak lekcji (UWAGA, POWIEM O TYM PÓŹNIEJ).

Jeżeli jednak nauczyciel odejdzie (jako postać bądź przestanie być aktywny na forum), jego stanowisko zwalnia się. W tym o to momencie jeżeli po pięciu dniach nie zgłosi się chętny, admin wysyła propozycję do wybranej osoby (najczęściej siódmoklasisty). Jeżeli natomiast zgłosi się kilku chętnych, nauczyciela wybiera sonda.

Opiekunowie domów. Musisz być nauczycielem i zgłosić chęć piastowania tej funkcji. Jeżeli nikt nie zgłosi się na to miejsce, admini wybierają kogoś z nauczycieli, którzy się nie zgłosili. Jeżeli każdy z nich odmówi, opiekunem może zostać siódmoklasista (będzie to wtedy równoznaczne z tym, że kończy on szkołę i zostaje drugim nauczycielem danego przedmiotu.

b) Dyrektor

Dyrektor wybierany jest raz do roku spośród nauczycieli. Głosują wszyscy, także uczniowie. Jeżeli do rozpoczęcia roku (1 września) nie znajdziemy dyrektora (np. z powodu zbyt małej liczby nauczycieli), zostaje nim któryś z adminów (tylko nie ja, ja tu jestem od błaznowania).

c) Inne zawody

Właściciel sklepu, pracownik karczmy czy woźny - tutaj jest tak samo jak z nauczycielem. Pytasz się admina, jest spoko - ciesz się. Jednak jeżeli chcesz pracować w sklepie, którego właścicielem jest ktoś inny, zapytaj się go najpierw, czy nie będzie mu to przeszkadzało w fabule.


LEKCJE

Nauczyciele nie prowadzą lekcji, ponieważ musieliby mieć ukończoną którąś z internetowych szkół magii, a to utrudniłoby znalezienie ich. Poza tym takie lekcje odbywają się zwykle na czacie w specjalnie założonych pokojach, a ja nie chcę się z tym męczyć, bo samo założenie tutaj kategorii kosztowało mnie całą noc myślenia i kilka godzin działania.
Jednak by poczuć tę atmosferę, postaram się znaleźć kogoś, nauczyciela bądź ucznia jednej z takich oto szkół magii, który będzie robił wykłady raz na dwa tygodnie, może na miesiąc. Niczego nie obiecuję, ale się postaram.

Zapraszam teraz do działu "Klimat", tam są niezwykle ważne informacje.

Ave!


Samotność to najlepszy przyjaciel człowieka - gdy wszyscy odchodzą, ona jedna zostaje...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.vorqnaruto.pun.pl www.narutogamer.pun.pl www.esa.pun.pl www.mfox.pun.pl www.fantasy-dreams.pun.pl